• Afgelopen zaterdag begon WDS 1 aan de competitie van het seizoen 22/23. Op een druilerig Wierickeweide ontving WDS V.V. Linschoten. Gezien de sterke competitie en de ambities van WDS was het er voor WDS alles aan gelegen om goed te beginnen aan de competitie.

  Door een legio aan afwezigen moest trainer Rob van Gardingen al gelijk gaan puzzelen in zijn opstelling. Uiteindelijk werd deze puzzel als volgt gelegd:
  Dylan Griffioen (K), Rick van der Laan, Jelle Koenekoop, Jos Lodder, Max van der Laan, Mike van der Steen, Mathijs de Hoog, Yorick Ruizendaal, Eric Cromwijk, Elwin van der Stigchel & Jaco de Hoog

  Op de bank was plaats voor Lukas Voskuil, Milan Ruizendaal, Jeffrey Ruizendaal en Bas Boere.

  Vanaf minuut 1 werd WDS flink onder druk gezet door de bezoekers. Dit zorgde ervoor dat WDS niet aan opbouwen toekwam en daardoor veel de lange bal zocht. Voorin konden er echter weinig potten gebroken worden en ook de tweede bal werd vaker gewonnen door de roze hemden. Ondanks deze druk wist de WDS defensie in de openingsfase relatief makkelijk overeind te blijven.

  Na een minuut of 20 werd het wat lastiger, mede doordat WDS aan de bal slordig was en daarmee Linschoten een paar countermogelijkheden in de schoot worp. Dit resulteerde ook in de eerste echt grote kans voor Linschoten. Een vlijmscherpe counter werd nagenoeg perfect uitgevoerd en keeper Dylan Griffioen was al gezien toen de aanvaller van Linschoten de bal voor het inschieten had. Echter was daar nog Jelle Koenekoop die redding wist te brengen en de bal van de lijn haalde. Aan de andere kant wist WDS een aantal keer wel erdoor te komen wat resulteerde in wat speldenprikjes. De grootste kans kwam uit een voorzet die net te scherp was voor de inkomende Elwin van der Stigchel. Een redelijk saaie eerste helft werd hierdoor met 0-0 afgesloten.

  Na rust was het spelbeeld nagenoeg hetzelfde en kwam Linschoten steeds meer richting het doel van WDS. Dankzij puik verdedigend werk van onder andere Jelle Koenekoop en Dylan Griffioen bleef WDS nog een achterstand bespaard. Aan de andere kant leek WDS een grote kans op de 1-0 voorsprong te krijgen. Elwin van der Stigchel kwam na een goede pass van achteruit 1 op 1 met de keeper te staan. Voordat die de bal kon aannemen werd die al naar de grond gewerkt en heel Sportpark Wierickeweide wachtte op een vrije trap en een rode kaart voor de centrale verdediger van Linschoten. Tot ieders verbazing deed de scheidsrechter niets en liet die doorvoetballen, waar WDS een 100% scoringskans werd ontnomen en met van der Stigchel achter de bal dus een 100%  doelpunt.

  Met een klein uur op de klok moest de WDS defensie toch capituleren. De linkerzijde van de WDS defensie werd vrij makkelijk voorbij gespeeld en een voorzet belandde via de paal bij een aanvaller van Linschoten. Deze wist voor een nagenoeg open doel de bal tegen de touwen te werken en zo stond WDS op een 0-1 achterstand. De achterstand maakte dat WDS toch wat meer vooruit moest gaan spelen, maar ook dit zorgde niet direct voor grote kansen op de gelijkmaker.

  De kansen die WDS kreeg waren halfslachtig of van grote afstand, wat er alleen maar meer schijn van gaf dat het ging eindigen in een overwinning voor de Linschotenaren. WDS mocht zelfs van geluk spreken dat Linschoten niet de 0-2 binnenschoot, wat de gasten uiteindelijk erg duur kwam te staan. Een paar minuten voor tijd wist Mathijs de Hoog namelijk de gelijkmaker op een fabelachtige manier op het scorebord te zetten. Hij wist het voor elkaar te krijgen om een vrije trap van grote afstand via het aluminium binnen te werken. Een vijftal minuten later floot scheidsrechter Visser af en werden de handen geschud. Ondanks dat beide ploegen niet het beste van het spel hadden is het toch een gestolen punt voor WDS. Aankomende zaterdag treedt WDS 1 in een uitwedstrijd aan tegen het uit de 3de klasse gedegradeerde Be Fair.

  Houdt onze social media kanalen in de gaten voor alle updates over WDS en de komende wedstrijd van WDS 1.

  Pupil van de Week Collin Gorissen met zijn idool Mathijs de Hoog

  Wedstrijdverslag: WDS - V.V. Linschoten

  WDS Man of the Match: Jelle Koenekoop

  Wedstrijdverslag: WDS - V.V. Linschoten 1

  Speler van het Jaar
  Seizoen 2022-2023
  Leider klassement Jelle Koenekoop
  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Cijfer wedstrijd Seizoensgemiddelde
  1 Jelle Koenekoop 90 90 1 0 0 8,17 8,17
  2 Jos Lodder 90 90 0 0 0 7,33 7,33
  3 Dylan Griffioen 90 90 0 0 0 7,17 7,17
  4 Mathijs de Hoog 90 90 0 1 0 6,83 6,83
  5 Jaco de Hoog 90 90 0 0 0 6,50 6,50
  6 Eric Cromwijk 90 90 0 0 0 6,50 6,50
  7 Rick vd Laan 90 90 0 0 0 6,33 6,33
  8 Mike vd Steen 90 90 0 0 0 6,33 6,33
  9 Yorick Ruizendaal 90 90 0 0 0 6,17 6,17
  10 Max vd Laan 73 73 0 0 0 6,00 6,00
  11 Elwin vd Stigchel 58 58 0 0 0 5,50 5,50
  12 Lukas Voskuil 0 0 0 0
  13 Milan Ruizendaal 32 32 0 0 0
  14 Jeffrey Ruizendaal 17 17 0 0 0
  15 Bas Boere 0 0 0 0