• Zaterdag speelde WDS een thuiswedstrijd tegen Stolwijk, een tegenstander waar WDS het nooit makkelijk mee heeft. De IJsselbode heeft ook meegekeken en schreef onderstaand wedstrijdverslag:

  De zwartwitten hadden in het eerste bedrijf de diagonaal over het veld waaiende straffe wind als bondgenoot. Alle gelegenheid zoals het er uit zag om de gasten uit Stolwijk al voor de thee op een duidelijke achterstand te zetten. Van dat voornemen kwam uiteindelijk weinig terecht. Bij rust keken de gastheren tegen een 1-2 achterstand aan. Gedurende grote perioden in de eerste helft konden de mannen uit Driebruggen bogen op een duidelijk veldoverwicht. Van achteruit stuurde het centrale duo Lemkes/Lodder de boel aan en op het middenveld kon ook aanvoerder Bjorn Stalvord zich uitleven in zijn regisserende rol. Het wachten leek op doelpunten waarmee het overwicht kon worden bekroond. Mika Tuithof zag zijn eerste inzet naast vliegen en een schotpoging van Eric Cromwijk verdween naast de paal van het door Harvey van der Stelt bezette doel. De eerste voorzet van Jaco de Hoog werd een prooi van de wind en verdween in het vangnet achter het doel. Pas na een klein kwartier konden de roodzwarten pogen iets terug te doen. Een clash tussen doelman Griffioen en de Stolkse aanvoerder Stefan Visser werd met een vrije trap net buiten het zestienmetergebied bestraft, maar de nemer van deze ‘straf’ joeg de bal hoog over.

  ‘Luisteren’

  De Stolwijkse coach Marco Lange moest verbaal alle zeilen bijzetten om zijn ploeg goed neer te zetten en gezegd moet worden dat de bezoekers meer evenwicht in de strijd wisten te brengen. Het wachten bleef echter op de openingsgoal van de Driebruggenaren. Hoe langer die uitbleef des te mismoediger de uitstraling van het team leek te worden. Het feit dat de bal bij vlagen onhandelbaar leek frustreerde duidelijk. Wat hoekschoppen en een voorzet van Tuithof die bij de tweede paal niet gecontroleerd kon worden door Cromwijk waren tekenen aan de wand. En toen stond er opeens 0-1 op het scorebord. Bij een Stolkse tegenstoot leek doelman Griffioen even geen baas te zijn over de situatie en zag Max van der Laan zijn assisterende poging bekroond met een eigen doelpunt; 0-1 (43e minuut). Daarna ging het maken van doelpunten in een snel tempo. In de 45e minuut wist Jaco de Hoog na een eerdere poging van Ruizendaal de gelijkmaker achter Van der Stelt te trappen; 1-1. Daarna werd het vanaf de aftrap 1-2 door Nick Teeuwen. De toeschouwers op weg naar de kantine misten deze verrassing.

  Elf tegen tien

  Nu de wind in de rug in Stolks voordeel blies, wachtte de WDS’ers een nieuwe meevaller. Scheidsrechter Van der Velden voorzag Stolwijk-verdediger Rob van Eijk binnen vijf minuten van twee gele kaarten. Een vanwege een reactie op ’s mans beslissing en een vanwege een discutabele overtreding. Gevolg; Stolwijk speelde met tien man. Weliswaar met de wind in de rug, maar dat voordeel was hiermee tenietgedaan. Even leek de thuisploeg het ontstane voordeel te gelde te maken. Binnen het uur kreeg Jaco de Hoog op aangeven van Milan Ruizendaal een dot van een mogelijkheid, maar doelman Van der Stelt redde met de uitgestoken voet. Bij Stolwijk volgde een reorganisatie van de achterste linie. Invaller Sidney van der Stelt vormde met aanvoerder Visser het centrale duo en op het mentale vlak had de uitsluiting een meer dan positieve uitwerking. Met de overtalsituatie leken de zwartwitten slecht uit de voeten te kunnen. Achtereenvolgens Yorick Ruizendaal. Mika Tuithof, Eric Cromwijk en Jaco de hoog ontbeerden het afrondende schot en doelman Harvey van der Stelt groeide zichtbaar in de wedstrijd.

  Uiteindelijk een domper

  Zijn ploeggenoten lieten zich op basis van inzet ook aanvallend niet onbetuigd. Met nog een kwartier te gaan creëerden zij twee mogelijkheden op de strijd definitief te beslissen met invaller Spierdijk als kwelgeest-van-dienst. Met een goed getimede sliding voorkwam Lodder erger. Ook in de slotminuten -de arbiter liet 97 minuten voetballen- waren er geen momenten waar WDS de ban wist te breken, Ivo Lemkes kopte over en eenzelfde lot was er voor de koppoging van Van der Stigchel -naast. Toen ook invaller Thomas Hagoort in blessuretijd net naast schoot, werden de pogingen al desperater en had slechts een lucky goal een uitkomst kunnen bieden. Maar daar was het de wedstrijd niet naar. Voor de Stolwijkers was het een resultaat onder de noemer ‘loon naar werken’, voor de thuisploeg een domper na een hoopvol begin van de competitie.

  Speler van het Jaar
  Seizoen 2023-2024
  Leider klassement Yorick Ruizendaal
  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Cijfer wedstrijd Seizoensgemiddelde
  1 Yorick Ruizendaal 75 330 0 2 1 6,5 6,88
  2 Jos Lodder 90 360 0 0 0 6,5 6,88
  3 Mitchell de Koning 0 180 0 0 0 6,88
  4 Ivo Lemkes 90 345 0 0 0 6,5 6,81
  5 Jaco de Hoog 90 360 0 4 1 6,5 6,81
  6 Elwin van der Stigchel 15 230 0 2 1 6,75
  7 Rick van der Laan 45 315 0 0 1 6,3 6,69
  8 Eric Cromwijk 90 220 0 2 0 6,5 6,63
  9 Matthijs Omta 0 210 0 0 0 6,58
  10 Dylan Griffioen 90 360 0 0 0 6,5 6,56
  11 Bjorn Stalvord 90 170 0 0 0 6,5 6,50
  12 Milan Ruizendaal 75 160 1 0 0 7,0 6,50
  13 Max van der Laan 55 275 0 0 0 5,8 6,31
  14 Joost Mourits 35 150 0 0 0 6,00
  15 Mika Tuithof 90 185 0 0 0 6,0 6,00
  16 Jelle Koenekoop 45 45 0 0 0 6,0 6,00
  17 Sven de Koning 0 30 0 0 1 0,00
  18 Thomas Hagoort 15 30 0 0 0 0,00

  WDS Man of the Match: Milan Ruizendaal
  Wedstrijdverslag WDS - Stolwijk 2

  Pupil van de Week: Pepijn van Wijk met zijn held Eric Cromwijk
  Wedstrijdverslag WDS - Stolwijk 1