• Ook deze week stond er weer een uitwedstrijd op de planning. Ditmaal mochten de mannen afreizen naar Moordrecht. Er waren een paar wijzigingen ten opzichte van vorige week. Mitchell moest geblesseerd afhaken en daarom schoof Ivo vanuit het middenveld naar de achterhoede en het vrije plekje op het middenveld werd ingevuld door ‘vakantieganger’ Bjorn. Ook mocht Mika het laten zien op de linksbuitenpositie ten opzichte van Eric.

  Er stond veel wind en daar maakte de thuisploeg veel gebruik van. Zij speelden alle ballen lang over de defensie van de zwart-witten. Hier zat niet veel gevaar bij totdat Ivo de bal totaal verkeerd inschatte en de spits er met de bal mee vandoor ging. Hij kwam één op één met Dylan, maar legde de bal op een teamgenoot die de kans niet onbenut liet 1-0.

  Ondanks deze valse start bleef WDS geloof houden en gingen zij meteen op zoek naar de gelijkmaker. Elwin werd bediend met een vroege voorzet op maat. Hij wist de bal goed te raken, maar de keeper van Moordrecht wist de bal knap te pareren. De keeper kon de bal echter niet helemaal goed te verwerken en hij bleef hangen bij de paal. Jaco reageerde snel en stond kort op de bal, hierdoor was het lastig om de bal te raken. Jaco a wist ‘á la Maradonna’ de bal toch binnen te priegelen. De ervaren scheidsrechter wees gedecideerd naar de middenstip en ondanks protesten van de thuisploeg, keurde hij het doelpunt goed.

  De achterstand was weer weggepoetst door de uitploeg, maar dit hield niet lang stand. Na slordig balverlies op het middenveld kon Moordrecht een counter inleidden. Een speler van Moordrecht wist handig Bjorn te passeren en gooide er een knappe lange bal uit naar de rechtsbuiten die op zijn beurt Max handig passeerde. De rechterspits van de thuisploeg kwam naar binnen gesneden en gaf de bal hard laag voor en deze werd leep binnen gestift over twee verdedigers heen en zo keek WDS opnieuw tegen een achterstand aan.

  De Driebruggenaren mochten weer op zoek gaan naar de gelijkmaker en ook dit keer konden zij de achterstand ombuigen. Jaco werd weggestuurd en ging buitenom bij zijn man. Hij trok de bal hard laag voor op Elwin, maar deze werd onderschept door een verdediger. Hij verwerkte de bal tegen een eigen speler aan en de bal viel bij de tweede paal waar Yorick, met alle tijd van de wereld, kon tekenen voor zijn eerste goal van dit seizoen.

  WDS gaf de kansen en de goals relatief simpel weg in de eerste helft en de gifbeker was nog niet helemaal leeg. Na een goede actie van de rechtsbuiten van Moordrecht werd de bal hard en laag ingebracht. Keeper Dylan kon deze poging in eerste instantie met zijn voeten naar de zijkant pareren. Vervolgens werd de bal opnieuw de zestien in geslingerd waar een speler van Moordrecht de bal vrij simpel kon binnentikken. Niet veel later floot de scheidsrechter het eerste helft af.

  WDS had in de tweede helft de wind in de rug en dit resulteerde erin dat Moordrecht minder dreiging kon stichten via de lange bal. WDS kwam meer aan voetballen toe en mede door de ingevallen wissels, kregen de Driebruggenaren steeds meer grip op de wedstrijd.

  Rond de 65e minuut kon de net ingevallen Eric met ongeveer zijn eerste balcontact Jaco’s scherp genomen corner binnenlopen, zo kwamen beide teams weer op gelijke hoogte 3-3. Tien minuten later werd Rick na een goede opbouw bereikt. Hij stak Jaco weg over de zijlijn en de rechtsbuiten van dienst trok de bal wederom hard en laag voor. Yorick dook daar op en wist de bal te raken. Zijn eerste inzet werd geblokt, maar een tweede inzet was voor zowel de verdediger als voor de keeper te machtig en zo kwamen de mannen van Samir voor het eerst deze wedstrijd op voorsprong.

  Het duurde niet lang voordat er wederom iets op het scorebord veranderde. Dylan mocht een vrije trap nemen op de rand van de eigen zestien. Met de meewind belandde de bal ver achter de defensie van de blauw-witten. Sven toucheerde de bal handig en wist hiermee Jaco één op één met de keeper te zetten en met een overtuigd schot wist Jaco het balletje van Sven tot assist te promoveren.

  Moordrecht deed nog wel iets terug. Na een lange bal vanuit het middenveld kwam de spits van de thuisploeg direct oog in oog met Dylan. Omdat er een stuiter in de bal zat besloot de spits de bal te liften, maar Jos was ondertussen adequaat naar de doellijn geslopen om de inzet van de lijn te keren. Dit was ook een van de laatste wapenfeiten en de wedstrijd eindige in 3-5 in het voordeel van WDS.

  Volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma en komt de nummer 4 van de ranglijst, Stolwijk, op bezoek. Om 14:30 zal er worden afgetrapt op Wierickeweide

  Speler van het Jaar
  Seizoen 2023-2024
  Leider klassement Yorick Ruizendaal
  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Cijfer wedstrijd Seizoensgemiddelde
  1 Yorick Ruizendaal 90 255 0 2 1 7,0 7,00
  2 Jos Lodder 90 270 0 0 0 7,0 7,00
  3 Ivo Lemkes 90 255 0 0 0 6,8 6,92
  4 Jaco de Hoog 90 270 0 3 1 7,3 6,92
  5 Mitchell de Koning 0 180 0 0 0 6,88
  6 Rick van der Laan 90 270 0 0 1 6,5 6,83
  7 Elwin van der Stigchel 65 215 0 2 1 6,3 6,75
  8 Eric Cromwijk 25 130 0 2 0 6,75
  9 Matthijs Omta 90 210 0 0 0 6,5 6,58
  10 Dylan Griffioen 90 270 0 0 0 6,5 6,58
  11 Max van der Laan 55 220 0 0 0 6,0 6,50
  12 Bjorn Stalvord 80 80 0 0 0 6,5 6,50
  13 Joost Mourits 35 115 0 0 0 6,00
  14 Milan Ruizendaal 25 85 0 0 0 6,00
  15 Mika Tuithof 65 95 0 0 0 6,0 6,00
  16 Sven de Koning 15 30 0 0 1
  17 Thomas Hagoort 0 15 0 0 0