• WDS 1 wint van titelkandidaat Floreant

  9 nov 2021
 • Zaterdag ging WDS 1 op bezoek bij titelfavoriet Floreant 1. Voor beide ploegen stond er veel op het spel gezien WDS bij een overwinning de top-5 binnen zou dringen en Floreant de drie punten goed kon gebruiken in de strijd om de titel. Na een moeizame competitiestart lijkt WDS op stoom te komen, maar met het gemis van Ivo Lemkes, Eric Cromwijk en Björn Stalvord leek het een grote opgave te worden om 3 punten mee naar huis te nemen. Wel had WDS goede moed geput uit de 8-0 overwinning van vorige week tegen Ammerstolse, wat zorgde dat WDS vol zelfvertrouwen naar Boskoop afreisde.
  Dit deed WDS met maar liefst 18 man! Helaas kunnen er maar 11 in de basis beginnen en de grote vraag vooraf was dan ook welke 11 trainer Rob van Gardingen zou laten starten. Rob besloot om net als vorige week weer in een 4-3-3 opstelling te beginnen. Ten opzichte van vorige week had Jelle Koenekoop zijn plek rechtsachterin weer ingenomen en schoof Steven door naar de plek van Ivo op het middenveld. Verder had Jeffrey de spitsposite van Eric overgenomen en wisselde Mika en Matthijs van positie op het veld.

  WDS begon vol goede moed aan de wedstrijd en stond al snel op  voorsprong. In de tweede minuut van de wedstrijd nam Mika een corner die er in een keer in vloog, net over de keeper bij de tweede paal. Dit was dan ook zeker een droomstart voor WDS. Vanaf de openingsgoal konden de Driebruggenaren het zich permitteren de eigen helft als speelveld te kiezen en de ruimtes achterin klein te houden. Dat ging WDS goed af en vanuit deze veldbezetting kon de counter gemakkelijker gespeeld worden. In de 17e minuut werd middenvelder Jaco door Mika voor de vijandelijke doelman gezet en leverde dat slechts een hoekschop op. Halverwege het eerste bedrijf moest doelman Van den Heuvel een keer ingrijpen, na een gevaarlijke kans ging de bal uiteindelijk via de kluts de achterlijn over. Het was een waarschuwing voor de dadendrang van de geelblauwen die graag nog voor de rust langszij wensten te komen tegen de Driebrugse middenmoter. WDS bleef goed standhouden tegen Floreant maar je merkte dat het steeds lastiger werd voor WDS. De beste mogelijkheid was nog voor de mee opgekomen linkerverdediger waar van te voren al voor gewaarschuwd was door Rob van Gardingen. Hij had in de 33e minuut echter niet het doeltreffende schot in huis. Dat leek wel aanwezig bij Mika. Hij leverde van grote afstand een ‘pegel’ af, die via de vingertoppen van doelman op de lat uiteenspatte. De neerkomende bal werd aansluitend door Mathijs de Hoog naast het doel gelopen. Vijf minuten later klonk het rustsignaal van scheidsrechter na een interessant eerste helft.

  In de tweede helft begon WDS zonder wijzigingen in het elftal en hoopte hiermee de voorsprong de rest van de wedstrijd vast te houden. De Driebrugse Muur zou in de tweede helft dan ook de aanvalsdrift van de thuisploeg moeten inperken. Voor de resterende WDS-spelers betekende dat zoveel mogelijk lucht verschaffen aan hun kompanen door veel ondankbare meters te maken bij het jagen op de bal en het creëren van aanvallende acties. Over de Boskoopse aanpak bestond van meet af aan geen twijfel; aanvallen met wie maar kon. Steven moest al in de 46e minuut als reddende engel optreden op de doellijn, anders waren alle voornemens meteen tenietgedaan. Terwijl Floreant-aanvaller zich in de beginfase met een kopbal en een schot liet gelden, moest WDS wachten tot de 56e minuut om gevaar te kunnen stichten. Jaco de Hoog raakte de lat. Daarna bracht WDS nieuwe energie in de wedstrijd door Luke van der Gun te wisselen voor Mika. Pas in de 73e minuut wist Floreant langszij te komen toen de bal slechts met moeite kon worden weggewerkt door WDS en pal voor de voet van de spits van Floreant belandde die eigenlijk al vanaf het begin in de broekzak van verdediger Jos Lodder zat. Helaas wist hij hier wel raad mee; 1-1.

  De WDS-coach bracht meteen daarna Elwin van der Stigchel in voor de uitgeputte Jeffrey Ruizendaal en zag kort hierna verdediger Jelle Koenekoop met een knieblessure uitvallen na een gevecht om de bal. Voor hem kwam Rick van Vliet en hierdoor was WDS al door al zijn wisselmomenten heen. WDS werd echter niet zenuwachtig van de gelijkmaker maar leek juist eerder bereid om nog de drie punten mee te willen nemen naar Driebruggen. Met nog een paar kansen en het goede voetbal van WDS voelde de supporters het al een beetje aankomen. Je voelde de spanning stijgen, vooral toen er in de 80e minuut een vrije trap op een mooie plek kwam voor WDS. Iedereen ging op het puntje van zijn stoel zitten toen Verlaan aanlegde voor de vrije trap. Niet zonder succes een schitterende vrije trap net over de muur zorgde voor de 1-2! Floreant probeerde nog wat terug te doen, zonder succes. De verdediging stond goed waardoor WDS de drie punten mee kon nemen naar Driebruggen. Dit betekende ook dat WDS 1 de top-5 in de competitie is binnengeklommen. Dat werd nog gevierd in de kleedkamer waarna WDS weer terugreisde naar het mooie Driebruggen waar de enthousiaste supporters stonden te wachten in de kantine.

  Volgende week is WDS 1 een weekend vrij en maakt zich daarna op voor de thuiswedstrijd tegen Cabauw 1. Tot dan!

   

   

  Speler van het Jaar
  Seizoen 2021-2022
  Leider klassement Mitchell de Koning
  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Cijfer wedstrijd Seizoensgemiddelde
  1 Mitchell de Koning 90 466 0 0 0 7,5 7,05
  2 Ivo Lemkes 0 295 1 1 0 7,01
  3 Sven de Koning 0 260 0 0 2 7,00
  4 Mathijs de Hoog 90 490 2 7 1 7,5 6,89
  5 Björn Stalvord 0 353 1 0 0 6,75
  6 Eric Cromwijc 0 90 0 1 0 6,75
  7 Mike van der Steen 90 303 3 1 2 7,0 6,75
  8 Jos Lodder 90 617 3 1 0 7,5 6,74
  9 Max van der Laan 90 385 0 0 2 7,3 6,68
  10 Tim van den Heuvel 90 540 0 0 0 6,58
  11 Bas Boere 0 90 0 0 0 6,5 6,50
  12 Mika Tuithof 60 454 0 2 0 7,5 6,46
  13 Jelle Koenekoop 75 459 1 0 0 7,0 6,40
  14 Jaco de Hoog 90 472 0 1 0 7,0 6,38
  15 Steven Verlaan 90 392 0 2 1 7,8 6,28
  16 Elwin van der Stigchel 20 203 0 2 0 6,21
  17 Luke van der Gun 30 268 1 1 2 6,00
  18 Jeffrey Ruizendaal 70 341 0 1 0 5,63
  19 Thomas Hagoort 0 94 0 0 0 5,5 5,50