• Comeback van het jaar in het Zegveld

  19 feb 2019
 • Wedstrijd: SIVEO -WDS
  Datum: 16-02-2019

  Selectie en staf WDS (pupil van de week):
  Jan Boerefijn
  Rick van Vliet
  Jos Lodder
  Mark Koorevaar
  Hans Simon
  Matthijs Omta
  Ivo Lemkes
  Emiel Griffioen
  Mark Venhuis
  Erik Cromwijk
  Thomas Hagoort

  Wissels:
  Steven Verlaan
  Elwin van de Stichel
  Stijn Hoogendoorn

   

  Scoreverloop en doelpuntenmakers:

  1-0
  2-0
  3-0
  3-1 Hans
  3-2 Jos
  3-3 Elwin
  3-4 Elwin

  Terechte uitslag?

  Na een week revalideren van het beruchte en geslaagde winterfest van VV WDS hadden de heren van de Wierickeweide erg zin om een potje te knallen tegen de boeren uit Zegveld. Met een memorabele overwinning vol wind en strijd op VV de Rijnstreek uit Nieuwerbrug, gingen de heren uit Driebruggen op jacht naar drie punten bij Siveo. Voor de Zegvelders was het echter ook van groot belang om een overwinning te boeken, aangezien zij een mieters feestje op de planning hadden staan. Het fuif had ook een zeer originele naam; APRESKIVEO. De wind die een grote factor speelde bij het gevecht met VV de Rijnstreek was deze week gaan liggen en er was een prachtige lentezon voor in de plaats gekomen. Het beloofde een mooie middag te worden voor zowel de spelers, staf en publiek van beide teams.

  Siveo trapte af en de eerste helft was begonnen. De Zegvelders lieten de bal lekker rollen en de mannen van WDS lieten zich al snel kennen. Het was voornamelijk slappe hap van de kant van de Driebruggenaren en volgens het publiek was het zeker niet om aan te zien. Er had zeker wat meer passie en strijd in de beginfase van de wedstrijd mogen zitten, maar ook voetballend lukte het de jongens van WDS niet om eruit te komen. Toch wist Hagoort in het eerste kwartier nog een krachtig schot te plaatsen, maar dit schot belandde fenomenaal op de paal. Erg jammer want diezelfde Hagoort leidde  niet veel later balverliesbalverlies en jawel; het eerste doelpunt lag er in de 19e minuut alweer in. 1-0 voor Siveo. De gehele eerste helft was de druk vanuit de geel blauwe kant op de WDS’ers, de Driebruggenaren wisten er geen raad mee. Het werd al helemaal moeilijk toen een lange steekbal van Siveo op de arm van Van Vliet belandde (die beweerde dat hij het niet kon zien door de felle zon) en daarmee rood kreeg. WDS stond 1-0 achter met 10 man, dit beloofde een lastige klus te worden met nog maar 22 minuten gespeeld te hebben. De trainer van WDS voegde een tactisch element toe en dat was Griffioen wisselen voor de boomlange Elwinho, het talent dat de week ervoor ook al met een invalbeurt wist te scoren tegen Rijnstreek. Deze lange Jan was ook zeker deze week weer gebrand om te prikken. De druk van Siveo bleef hoog de eerste helft en dit resulteerde in een ruststand van 3-0 voor de heren uit Zegveld. De mannen van WDS liepen met betreurde gezichten van het veld en vreesde voor het ergste. De mannen van Siveo namen alvast de eerste Jägershotjes voor het apreskiveo feest in de rust. De winst leek binnen te zijn en het feest was zeker al begonnen voor het thuispubliek.

  De bal rolde in het begin van de 2e helft ook weer voornamelijk aan de voet van blauw-geel. WDS stond nog steeds ingezakt op eigen helft maar de druk van Siveo was afgenomen. Na 55 minuten had de trainer van WDS geen andere optie dan sterspeler Hagoort te wisselen voor het veelbelovende talent Verlaan die al weken in vorm is. De heren uit Driebruggen kregen weer frisse energie na deze wissel en dit resulteerde al snel in succes. Na een onverwachte en snelle uitbraak van Venhuis, kwam de lange uit Hellevoetsluis 1-op-1 voor de keeper te staan. Dhr. Simon was ook nog een groot onderdeel van deze counter aangezien hij door een slim balletje van Elwin zo de bal in kon tikken, en jawel het stond ineens na 64 minuten 3-1 op het complex van Sport Is Vreugde En Ontspanning. De mannen WDS begonnen er weer in te geloven en het werd al helemaal een feestje voor de toeschouwers van WDS toen de Zegvelders in de 70e minuut rood pakte door een hele lompe overtreding. Erg typerend voor de mentale gesteldheid van WDS (dan wel niet de hele 4e klasse) om uit deze vrije trap weten te scoren. Mark Koorebaard nam de vrije trap en legde de bal panklaar op het hoofd van de kapitein Lodder die de bal feilloos binnen knikte. 3-2! Het WDS wat nog geen 10 minuten ervoor nog op een zinkend schip leek, had nu alle zeilen bijgezet om het apresskiveo feest te verhakkelen. Het was een bloedstollende 2e helft, er was strijd, passie en vooral lust om de overwinning binnen te slepen. Siveo was het helemaal kwijt na de rode kaart, misschien hadden ze beter nog even kunnen wachten met die shotjes in de rust want 3 minuten na de 3-2 wist de Euromast ook zijn doelpuntje mee te pakken. Na wederom een scherpe voorzet van Koorebaard uit een standaardsituatie kopte Elwin de 3-3 binnen. Het was één groot circus voor de toeschouwers, WDS wist een kansloze situatie om te buigen naar een legendarisch avontuur in Zegveld. De blauw-gele wisten zelf ook dat het niet goed zat en dat het niet lang ging duren of de 3-4 zou gaan vallen, dit mocht absoluut niet gebeuren van de coach van Siveo, omdat anders het après-ski feest volledig in de soep zou lopen. Het knaagde aan alle kanten bij Siveo en ze werden erg agressief. In de 84e minuut kreeg de nummer 2 van Siveo dan ook rood, deze jonge man was waarschijnlijk met zijn verkeerde been uit bed gestapt aangezien hij de Euromast van Driebruggen maar bleef schoppen. WDS stond ineens met een man meer en het enige wat hen restte was de overwinning naar binnen slepen. Uit de vrije trap van het incident met de 3e rode kaart van de middag wist Korevaar de bal weer voor te slingeren en deze kwam indirect voor de voeten van onze super sub; Van de Super Stigchel. GOAL 3-4. Het onmogelijke is ze gelukt. WDS heeft de lamme 3-0 achterstand weten om te draaien. Spelers, toeschouwer en staf wisten eigenlijk ook niet hoe het kon, maar het is gelukt! Het bier smaakte in Driebruggen waarschijnlijk een stuk beter dan in Zegveld dit weekend.

  Volgende week om half 3 mag WDS het opnemen tegen VV Bodegraven. Dit zal wederom weer een zware pot worden waarin alle kracht nodig is om een mooie reeks van 3 overwinningen op rij neer te zetten. WDS mist dan wel veel spelers. Simon, Lemkes, Verlaan en Hagoort gaan op vakantie en zullen dus aan deze match ontbreken. Ook Van Vliet zal natuurlijk ontbreken vanwege de rode kaart.

  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Cijfer wedstrijd Seizoensgemiddelde
  1 Elwin van der Stigchel 56 135 0 4 1 7,50 7,50
  2 Ivo Lemkes 90 1030 5 1 1 7,00 7,39
  3 Matthijs Omta 90 1090 1 7,17 7,28
  4 Mark Venhuis 90 1098 2 1 5 6,50 7,22
  5 Mark Koorevaar 90 1260 3 9 7,00 7,18
  6 Stijn Hoogendoorn 67 0 7,17
  7 Steven Verlaan 33 225 0 7,17
  8 Eric Cromwijk 90 1259 1 11 2 7,00 7,16
  9 Emiel Griffioen 34 1017 0 3 7,09
  10 Jos Lodder 90 1260 3 1 1 7,00 7,08
  11 Jan Boerefijn 90 1260 0 7,00 7,01
  12 Rick van Vliet 22 755 0 7,00
  13 Hans Simon 90 971 3 4 1 5,83 6,84
  14 Sven de Koning 55 0 6,83
  15 Tom Wils 608 0 1 4 6,81
  16 William Tichem 632 0 1 1 6,81
  17 Miquel van de Zouw 567 0 2 6,76
  18 Thomas Hagoort 57 237 1 6,00 6,72
  19 Lukas Voskuil 163 0 6,00
  20 Luke van de Gun 21 0
  21 Martijn van Doorn 10 0
  22 Jelle Koenekoop 6 0