• Beide benen weer op de grond bij WDS

  31 okt 2018
 • Wedstrijd: WDS - Linschoten
  Datum: 27 oktober 2018

  Selectie en staf WDS (pupil van de week):
  Basis: Jan Boerefijn, Hans Simon, Jos Lodder, Mark Koorevaar, Mark Venhuis, Ivo Lemkes, Tom Wils, Matthijs Omta, Eric Cromwijk, Emiel Griffioen en William Tichem

  Wissels: Rick van Vliet, Miguel van de Zouw en Martijn van Doorn

  Staf: Willem Lok en Floris Lemkes

  Pupil van de week: Diyari van Kessel

  WDS loopt tegen eerste zeperd van het seizoen aan

  Zoals inmiddels gebruikelijk op de zaterdagmiddag was het weer schitterend weer om te voetballen. Het veld lag er goed bij, de pupil van de week had zijn panna in de warming-up te pakken en Willem Lok had zijn manschappen weer enthousiast het veld op gestuurd. Alle voortekenen waren aanwezig voor een heerlijk potje voetbal. WDS was na 5 wedstrijden nog ongeslagen en had dus niets te vrezen. Linschoten daarentegen was vorige week nog flink onderuit gegaan tegen Woerden en was gebrand om hun revanche te halen. Deze uitslag bleek achteraf geflatteerd, aangezien er vele vaste krachten van Linschoten ontbraken in de wedstrijd tegen Woerden.

  Dat Linschoten niet van plan was om nogmaals te verliezen was meteen vanaf de aftrap duidelijk. Linschoten zette veel druk naar voren waardoor WDS de eerste periode van de wedstrijd moeite had om de bal op de tegenstanders helft in bezit te krijgen. Na de eerste tien minuten door te zijn gekomen zonder al te veel gevaar van de kant van Linschoten begon WDS onder de druk vandaan te voetballen.

  Omdat WDS in deze periode de overhand had en Linschoten nog niet kon imponeren schoof WDS steeds iets verder op naar voren. Dit bleek helaas te optimistisch van de mannen uit Driebruggen. Linschoten bleek te beschikken over een aantal vlugge en handige voetballers en konden dan ook erg snel omschakelen. Na een mislukte WDS aanval werd dan ook de counter ingezet welke eindigde in een hoekschop voor Linschoten. Na een strakke corner werd de bal van dichtbij door Linschoten binnengekopt. De 0-1 leek WDS niet van slag te brengen en de rest van de eerste helft was dan ook voor WDS. Goed werk van de keeper van Linschoten en onnauwkeurigheid bij de voorhoede van WDS betekende ondanks een aantal goede kansen geen gelijkmaker in de eerste helft.

  Na de rust begon WDS meteen scherp en kon Tom Wils door een fout in de defensie van Linschoten in zijn eentje op de keeper af. Helaas voor de ‘Wit-Zwarten’ werd de bal enkele centimeters naast de goal geschoten. Ivo Lemkes moest helaas al snel in de tweede helft afhaken waardoor het middenveld iets werd omgeschoven en Miguel een plek op het middenveld kreeg. Omdat WDS gedwongen was naar voren te schuiven ontstond er steeds vaker ruimte in de achterhoede, waar Linschoten maar al te graag gebruik van maakte. Het was dan ook geen verrassing dat Linschoten uit een knappe counter de doortocht richting Jan Boerefijn gevonden had. De normaal gesproken kille Jos zag geen andere uitweg dan de tegenstander onreglementair te stoppen wat kwam te staan op een gele prent en een terechte penalty. De 0-2 was het gevolg. Enkele minuten later wist WDS de tegenstander weer niet te stoppen met de toestemming van de scheids. Een snoeiharde vrije trap van de kant van Linschoten en daarbij de knappe 0-3 moest worden geïncasseerd. Na welgeteld 86 minuten kreeg WDS eindelijk loon na werken na een feilloze penalty van Eric Cromwijk. Het optimisme van de thuisploeg om de wedstrijd toch nog een goed einde te bezorgen werd snel de kop in gedrukt door weer een goede counter en goal van Linschoten. Zo droop WDS voor het eerst dit seizoen af met een nederlaag. Linschoten bleek met 1-4 te sterk en reisde terecht naar huis met 3 punten in de pocket. Linschoten was simpel weg vele malen effectiever dan de thuisploeg.

  Door de uitslagen op de andere velden bleef WDS hangen op een 3e plek en zag het Woerden en Gouda uitlopen op de rest van de competitie. Volgende week staat de uitwedstrijd tegen het naar de zaterdag verhuisde Bodegraven op het programma en krijgt WDS de kans om daar de draad weer op te pakken. Om 14.30 zal er worden afgetrapt om opnieuw te strijden voor de volle winst.

  Speler van het jaar:

  Stand Speler Minuten wedstrijd Minuten seizoen Gele kaarten Goals Assists Wedstrijd
  beoordeling
  Seizoens
  gemiddelde
  1 Matthijs Omta 90 540 0 7,2 7,37
  2 Ivo Lemkes 47 490 2 6,7 7,37
  3 Eric Cromwijk 90 540 1 4 1 6,5 7,31
  4 Emiel Griffioen 90 458 0 7,2 7,29
  5 Mark Venhuis 90 433 0 1 1 6,3 7,28
  6 Jan Boerefijn 90 540 0 6,7 7,20
  7 Hans Simon 72 426 2 1 1 6,3 7,09
  8 Jos Lodder 90 540 2 1 6,5 7,09
  9 Mark Koorevaar 90 540 2 6,8 7,07
  10 Miquel van de Zouw 43 152 0 7,00
  11 Rick van Vliet 18 288 0 6,94
  12 William Tichem 90 481 0 1 1 6,2 6,79
  13 Tom Wils 80 292 0 1 6,5 6,71
  14 Lukas Voskuil 98 0 6,5 6,5
  15 Stijn Hoogendoorn 7 0
  16 Luke van de Gun 21 0
  17 Jelle Koenekoop 6 0
  18 Steven Verlaan 12 0
  19 Martijn van Doorn 10 10 0